Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.9.2012 18:30

PROMĚNY VIZUÁLNÍHO STYLU BIENÁLE BRNO / BESEDA S GRAFICKÝMI DESIGNÉRY

Debata s designéry, kteří v posledních letech utvářeli vizuální identitu mezinárodní soutěže grafického designu Bienále Brno, která se letos koná již po pětadvacáté.

Zvučná jména Rostislav Vaněk, Aleš Najbrt, Robert V. Novák, Adéla Svobodová a Tereza Hejmová již dávají tušit, že návštěvníci budou mít jedinečnou možnost debatovat s nejprogresivnějšmi postavami českého grafického designu. Moderovat celou debatu bude Michal Nanoru. Součástí diskuse bude i představení celkového konceptu a historie bienále Martou Sylvestrovou, která vede oddělení grafického designu Moravské galerie v Brně a je kurátorkou bienále.

Hosté také poskytnou zasvěcené komentáře k v Českém centru právě probíhající výstavě Bienále v kufru, která představuje práce legend českého i světového grafického designu vzniklých právě na brněnské soutěži od jeho počátku v roce 1964 do současnosti. K vidění jsou plakáty, knihy, katalogy a sborníky, často s přesahy do volného umění a nových médií.

Výstava bude následně putovat po Českých centrech v zahraničí a naváže tak na úspěšnou spolupráci Českých center s Bienále: letos byla na Bienále poprvé udělena Cena Českých center pro studenta nebo absolventa vysoké školy spojená s měsíční stáží v New Yorku, a to Janu Novákovi za austorské písmo Falster Grotesk. 

 

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

26.9.2012 18:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala