Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.5.2011 18:30

SALON LJUBY FUCHS / CityLAB

Setkání s autorem projektu CityLAB fotografem Jiřím Turkem, ředitelkou Leica Gallery Prague Mílou Dubskou a s bývalou ředitelkou Českého Centra New York Monikou Koblerovou.

Nenechte si ujít zajímavý večer věnovaný současnému projektu Jiřího Turka CityLAB a propojení jeho domovské Leica Gallery Prague s Českými centry, které v nejbližší budoucnosti plánují výstavu CityLAB představit v zahraničí. Večerem bude provázet Ljuba Fuchs.

České centrum Praha se výstavou CityLab připojuje ke stejnojmennému projektu Leica Gallery Prague, který představuje fotografie Jiřího Turka nejen v kamenných galeriích, ale i ve veřejném prostoru.

Jiří Turek studoval na Institutu výtvarné fotografie a svou profesionální kariéru začal v roce 1990 ve fotografickém oddělení MF Dnes. Jako fotoreportér doprovázel prezidenta Havla po celém světě a podával zprávy o průběhu válek v Bosně a Hercegovině a v zemích bývalého Sovětského svazu. V roce 1995 se stal editorem magazínu MF Dnes a specializoval se na portrétní a módní fotografii. Od roku 1998 je na volné noze a stal se jedním z nejuznávanějších portrétních fotografů v zemi.

V letech 2002 – 2006 působil v New Yorku, kde díky přispění místního Českého centra v roce 2006 vystavoval v prestižní galerii Leica.

VSTUP ZDARMA!

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

25.5.2011 18:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala