Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.6.2010 18:00

SKLADATELSKÁ KUCHYNĚ V.

Hosty posledního z cyklu večerů se soudobými skladateli mladší generace budou Slavomír Hořínka a Jiří Hájek.

Jací jsou lidé, kteří se dnes věnují „podezřelé“ činnosti komponování hudby? Odkud se berou hudební nápady a jaké šance a prostředky má současná hudba, aby si našla své posluchače?

Na tyto a další otázky se snaží odpovědět série debat s hudebními skladateli mladé generace, které pro České centrum Praha ve spolupráci s orchestrem Berg připravila hudební publicistka Dita Kopáčová Hradecká.

Orchestr Berg je špičkové mladé těleso, které přináší svěží vítr na českou hudební scénu – uvádí divácky atraktivní a inovátorské projekty, které kladou důraz především na současnou hudbu a hudbu 20. století. Tu kombinuje například s divadlem, filmem, baletem, pantomimou, videoartem, výtvarným uměním, vystupuje často mimo tradiční sály. Prostřednictvím pravidelných objednávek nových děl u českých skladatelů především mladé generace pomáhá vytvářet nové hodnoty a investuje do budoucnosti hudby a umění. V současné době má na svém kontě již desítky světových premiér, ale také mnoho českých premiér vynikajících světových autorů. Ke koncertní činnosti orchestru patří vystoupení na mezinárodních festivalech a významných domácích pódiích. Orchestr Berg založil v roce 1995 dirigent Peter Vrábel, který je dodnes jeho uměleckým vedoucím

Více o orchestru naleznete ZDE.

 

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

23.6.2010 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala