Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.12.2010 - 8.1.2011

SOUČASNÁ JAPONSKÁ KALIGRAFIE

Výstava představuje dvě japonské umělkyně Kóro Jonemoto a Šizue Morioka, které se zabývají současnou japonskou kaligrafií.

Kóro Jonemoto a Šizue Morioka představují toto tradiční japonské umění v netradičním světle a nyní poprvé prezentují svá díla v Praze. Obě jsou členkami největší kaligrafické asociace Sogen Šdo-jak. Jsou držitelkami mnoha prestižních ocenění a v současné době působí i jako porotkyně v kaligrafických soutěžích. Japonskou kaligrafii – ŠO – považují nejen za tradiční, ale také za moderní umění. Šíření kaligrafie ŠO do zahraničí považují za své poslání.

Šizue Morioka

„Byla bych velmi potěšena, kdyby se mi podařilo podělit se s návštěvníky o svou radost z pocitů z každého z prchavých okamžiků, které rozpohybují můj štětec, z projevu pramenícího z celého těla i duše...”

Kóro Jonemoto

„Den za dnem se snažím vybrušovat svůj vkus – tak, abych prostřednictvím děl ve stylu mně vlastním mohla vyjadřovat slova nebo básně, které mám ráda. I nadále chci zvyšovat svou pozornost vůči věcem, které se mi zračí v očích a dojmy z každodennosti pak přenášet do své kaligrafie.”

Výstava se koná pod záštitou Velvyslanectví Japonska v České republice. Byla připravena ve spolupráci s Českým centrem TokioČesko-japonskou společností 

Výstava se koná pod záštitou Velvyslanectví Japonska v České republice. Byla připravena ve spolupráci s Českým centrem TokioČesko-japonskou společností

 

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

Od: 10.12.2010
Do: 8.1.2011

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala