Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.3.2011 18:30

SALÓN LJUBY FUCHS / FOLKLÓR

Tradiční salon v Českém centru Praha se bude tentokrát zabývat otázkou role folklóru v dnešní společnosti. Foto: David Musil.

Hosty Ljuby Fuchs budou kurátorka výstavy FOLKLOR IS ALIVE! Dita Hálová a etnolog a autor sbírky Černé sanitky Petr Janeček. Součástí večera bude komentovaná prohlídka výstavy.

Letošní 20. výročí vzniku Visgrádské skupiny bylo jedním z impulzů pro vytvoření výstavy Folklore is Alive!, za jejíž konceptem stojí kurátorka Dita Hálová s architektem Tomášem Kadeřábkem a designérkou Janou Hradcovou. Cílem výstavy je ukázat vliv tradičního folklóru na tvorbu mladých designérů ze zemí Visegrádu. Výstava volně navazuje na projekt Folklor Party, uskutečněný v roce 2009, ovšem na rozdíl od něj překračuje lokální rozměr a hledí i za hranice České republiky.

Pražský etnolog a folklorista Petr Janeček vystudoval na Fakultě humanitních studií a Filosofické fakultě University Karlovy v Praze, kde v roce 2006 získal doktorát v oboru etnologie. V současné době externě přednáší na Fakultě humanitních studií UK a zároveň je vedoucím Národopisného oddělení Národního muzea. Jeho badatelská a publikační činnost se zaměřuje především na současný slovesný folklor a metodologii, teorii a historii folkloristiky. Veřejnosti je známý především díky knize městských legend Černá sanitka, jejíž první díl vyšel v roce 2006 a která se stala předlohou divadelního představení brněnského HaDivadla, rozhlasové hry Českého rozhlasu Leonardo a stejnojmenného patnáctidílného komentovaného seriálu České televize.

VSTUP ZDARMA!

 

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

16.3.2011 18:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala