Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.1.2010 18:00

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA / KRAJINA!

Komentovaná prohlídka výstavy Tomáše Bicana s názvem Krajina!, která se skládá z dvanácti černobílých velkoformátových fotografií pořízených přístrojem Hasselblad.

Tomáš Bican se již dlouhodobě zajímá o originální zobrazování urbanizovaných míst, především Prahy. Za snímky z projektu Město získal ocenění v soutěži Praha fotografická a Czech Press Photo. Tento projekt byl v roce 2006 představen v Galerii Václava Špály a zaujal i na mezinárodní scéně, ve výstavních sálech Varšavy, Moskvy nebo Budapešti.

Výstava Tomáše Bicana Krajina! obsahuje dvanáct velkoformátových černobílých fotografií o rozměru 1,5 m x 1,5 m. Přestože byly - vedle Evropy - pořízeny i ve vzdálených a exotických zemích, jakými jsou Indie nebo Brazílie, nejde o snímky dokumentární. Autor totiž především klade důraz na výtvarnou kvalitu díla a svým příklonem k abstrakci poukazuje na skutečnost, že v rozmanitém světě lze nacházet stejné motivy typické především pro krajinu osobitého umělcova světa. Součástí výstavy je projekce seskládaná z Bicanovy dosavadní tvorby. 

Výstavu je možné v Českém centru Praha zhlédnout do 6. 2. 2010.

 

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

14.1.2010 18:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala