Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.1.2010 - 6.2.2010

TOMÁŠ BICAN / KRAJINA!

Přijďte se podívat na výstavu černobílých fotografií Tomáše Bicana s názvem Krajina!, jejíž součástí je i projekce seskládaná z autorovy dosavadní tvorby.

Tomáš Bican absolvoval v roce 1996 Pražskou fotografickou školu. Od jejího ukončení působí jako fotograf na volné noze. Začínal fotografiemi pražská periferie, odkud se jeho zájem přesunul i do jiných míst světa. Jeho tvorbu lze rozdělit do několika tvůrčích fází, která charakterizují rozdílné fotografické techniky. Nejprve tvořil kinofilmovým přístrojem a používal filmy s vysokou citlivostí. V této době vznikla převážná část úspěšného cyklu snímků Prahy s názvem Město, za něž získal ocenění v soutěžích Praha fotografická a Czech Press Photo. Projekt Město byl v roce 2006 představen v Galerii Václava Špály a následně v několika zahraničních galeriích. Pro další životní etapu byly typické panoramatické fotografie pořízené fotoaparátem Noblex.

Výstava Krajina! obsahuje dvanáct černobílých velkoformátových fotografií pořízených středoformátovým přístrojem Hasselblad. Přestože byly - vedle Evropy - pořízeny i ve vzdálených a exotických zemích, jakými jsou Indie nebo Brazílie, nejedná se o snímky dokumentární. Tomáš Bican klade důraz především na výtvarnou kvalitu díla s příklonem k abstrakci. Výstava volně navazuje na projekt Město a uzavírá jeho „čtvercové” období.

Více informací o autorovi naleznete ZDE.

 

  

 

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

Od: 7.1.2010
Do: 6.2.2010

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala