Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.5.2013 - 23.8.2013

UKRAJINA NOW!

Společný projekt ČC Kyjev, Velvyslanectví ČR na Ukrajině a Shcherbenko Art Centre představí 10 umělců a 2 umělecké skupiny mladých ukrajinských umělců.

 

Partnerem Českého centra Kyjev při konání výstav na Ukrajině je soukromá galerie Shcherbenko Art Centre, které vede kurátorka paní Maryna Shcherbenko. V rámci společného projektu pod názvem Ukraine NOW! Se představí v prostorách Českého centra Praha 10 ukrajinských umělců (Nazar Bilyk, Zoya Orlova, Danilo Halkyn,Maksym Chatskyi, Dobrynia Ivanov, Pavlo Kovach, Yevhen Samborskyi, Yurii Biley,Hanna Zviagynceva, Maryna Talyutto, Volodymyr Sai a 2 umělecké skupiny „Shapka“ a „Tenpoint“).
Všechny spojuje úspěch z let 2010, 2011, 2012 v soutěži pro mladé umělce do 35 let MUCHi (mladí ukrajiští umělci), který se koná na Ukrajině od roku 2009 a jeho iniciátorem a organizátorem je právě Shcherbenko Art Centre.

Hlavním kritériem výběru umělců do projektu Ukraine NOW! Byla tvůrčí aktivita, iniciativa, kreativita, smělost v uměleckých projektech, originálnost výtvarných řešení a přání dalšího tvůrčího rozvoje.

Slavnostní zahájení se koná za přítomnosti pana Velvyslance České republiky na Ukrajině Ivana Počucha, ředitelky Českého centra Kyjev Dagmar Ostřanské, ředitelky a kurátorky paní Maryny Shcherbenko a za přítomnosti ukrajinských umělců: Pavla Kovache, Yuria Bileya a Maryny Talyutto.

Doprovodný program:

  • 17. 6. 18.00 Literární U-krajinou: překlady ukrajinské literatury do češtiny po roce 1989 (ve spolupráci s Českou asociací ukrajinistů a Ústavem východoevropských studií)
  • 19. 6. 18.00 Prezentace putovní výstavy „Lidská práva v ofsajdu“ dokumentující porušování lidských práv a úpadek demokratických svobod na Ukrajině, 18.30 Promítání filmu „Ukrajinská Chelsea“, 20.00 debata s ukrajinskými aktivisty o současné Ukrajině a jejích problémech (ve spolupráci s Člověkem s tísni) 
Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

Od: 30.5.2013
Do: 23.8.2013

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala