Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.11.2015 - 12.11.2015

VĚDA FOTOGENICKÁ 2014 & ČESKÁ INOVACE 2014

Zveme vás na dvě výstavy, které se konají v rámci festivalu Týden vědy a techniky AV ČR.

VĚDA FOTOGENICKÁ 2014

Přijďte se podívat na výstavu fotografií pracovníků Akademie věd ČR!  Věda je pro nás cestou poznání a získávání nových znalostí. Výsledky našeho bádání můžeme šířit přednáškami, odbornými publikacemi, konkrétními patenty… ale věda nám poskytuje také prostor pro kreativitu, opuštění čisté racionality a ponoření se do světa fantazie, ukazuje nám svět v abstraktních rozměrech, které se snažíme přiblížit právě touto výstavou.

Užijte si s námi svět vědy optikou objektivů našich vědců a vědkyň! Všechny fotografie, které byly přihlášeny do soutěže, si můžete prohlédnout na stránkách www.vedafotogenicka.cz, kde také najdete veškeré informace o soutěži a jejích pravidlech. Fotosoutěž je společným projektem Akademie věd ČR (Středisko společných činností AV ČR, v. v. i., Kancelář Akademie věd ČR) a spolku Fórum Věda žije! Mediálním partnerem je časopis Vesmír.

ČESKÁ INOVACE 2014 

Představení vítězného projektu soutěže Česká inovace 2014 s názvem Pitná voda a peletky z prasečí kejdy. Expozici o unikátním systému filtrace kontaminované vody bez použití chemie doplňuje projekt Hydronaut zabývající se vývojem jedinečného experimentálního zařízení pro vědce a výcvik astronautů. Toto zařízení bude sloužit také jako platforma pro vývoj testování a iteraci bezpečnostních a exekutivních procesů pro pilotované vesmírné lety a mise pod vodní hladinou.

Týden vědy a techniky AV ČR je nejrozsáhlejší a největší vědecký festival v České republice. Více informací o festivalu naleznete zde.

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

Od: 3.11.2015
Do: 12.11.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala