Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.10.2014 - 25.10.2014

WOLPERTINGER RUNAWAY

Výstava představuje novou generaci v Mnichově působících šperkařů, kteří reprezentují nejnovější tendence současného šperku v mezinárodním kontextu.

Ateliér šperku na mnichovské Akademii výtvarných umění přitahuje studenty z celého světa. Putovní výstava WOLPERTINGER RUNAWAY představuje umělecký vývoj sedmi absolventů a studentů v jejich domovských zemích. Před prezentací v Českém centru Praha ji bylo možné zhlédnout v roce 2013 v galerii Gallery Baum v Jižní Koreji a ve Vice Versa Gallery ve švýcarském  Lausanne.

Martin Papcún, jeden z pořadatelů výstavy a zároveň jeden z vystavených umělců vysvětluje význam jména výstavy: „Název výstavy vychází z Bavorského mystického zvířete Wolpertinger, který je něco jako zajíc s parůžky a dalšími genetickými anomáliemi. Wolpertinger touto výstavou symbolicky utíká z Mnichova do světa. Je to taková metafora na šperkaře, kteří v Mnichově žijí a touto výstavou představují svojí práci (a práci svých kolegů) v zemích, odkud do Bavorska přišli.“

V posledních desetiletích se stal Mnichov centrem světového současného šperku díky každoročně pořádané výstavě "Schmuck", kvůli které přijíždějí nejdůležitější kurátoři, galeristé a sběratelé z celého světa. Mnoho ze světových šperkařů se v Mnichově usadilo a tvoří tak dnes unikátní  uměleckou scénu.

Kurátorka: Eunmi Chun

Vystavovaní autoři: Alexander Blank, Babette Boucher,  Eunmi Chun, Junwon Jung, Martin Papcún, Nicola Scholz, Mirei Takeuchi

Výstava WOLPERTINGER RUNAWAY je součástí mezinárodní přehlídky designu Designblok 2014.

 

 

OTEVÍRACÍ DOBA BĚHEM DESIGNBLOKU 2014

STŘ - SO     11:00 - 18:00
NE              11:00 - 17:00

 

 

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

Od: 8.10.2014
Do: 25.10.2014

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala