Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.1.2011 9:00

WORKSHOP BEZDOMOVECKÉHO DIVADLA JEŽEK A ČÍŽEK

Speciální divadelní workshop Madlen Komárové a bezdomoveckého divadla Ježek a čížek, který je určen pro školní skupiny.

 

Kdo z nás má recept na život? Čí rada má větší váhu? Jak vám po letech na ulici můžou poradit naši experti na sociální nouzi? Divadelní spolek Ježek a čížek vás zve na autorské performance věnováno palčivým tématům jejich všedních dnů. Kolektivní i individuální poradenství zajištěno!

Během workshopů studenti uvidí  ukázku z představení Experti, pohovoří s herci Ježek a čížek a budou moci zhlédnout projekci streetwork fotografií.

Performance: Experti- autorské představení herců bez domova

Režie: Magdaléna Komárová+Kajetán Písařovic, Hrají: experti na život divadla Ježek a čížek Lada Urbanová, Jiřina Cilcová, Miloš ouba, Emil Jíra, Petr Bláha, Petr Krupička, Martin Urbanec, Karel Lampa, Eva Šuchová, Helena Kracíková, Jan Badalec, Ondřej Maděřič, Robert Zavadil, Jan Neuvirt

Divadlo Ježek a čížek pracuje s lidmi, kteří mají bezdomoveckou zkušenost, ať právě prožívanou, či již překonanou. Skrze divadlo a divadelní aktivity nabízí lidem bez domova možnost se tvořivě zapojit do kulturního dění.

V Praze působí od roku 2000 a za dobu jeho existence prošlo souborem přes 300 herců a nastudovalo 18 inscenací. Vedle inscenací pořádá site-specific představení či performance ve veřejném prostoru. Každoročně také pořádá mezinárodní festival bezdomoveckých divadel Hic sunt leones. Více informací: www.jezekacizek.cz 

VSTUP ZDARMA!

Akce probíhá jako součást programu Českého centra Praha ARCHA POMOCI. 

ARCHA POMOCI

 

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

26.1.2011 9:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala