Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.11.2014 17:00

DEN POEZIE / PŘEDÁVÁNÍ STUDENTSKÝCH CEN

České centrum Praha opět nabídne svůj prostor pro vyhlášení básnické soutěže pražských gymnázií v rámci festivalu Den poezie.

Básnickou soutěž pražských gymnázií pořádá Gymnázium Na Vítězné pláni ve spolupráci s porotci soutěže Miloslavem Topinkou a Rudolfem Matysem.

Festival Den poezie se každoročně odehrává v desítkách měst celé České republiky a již několik let je počtem akcí nejrozsáhlejším festivalem poezie v naší zemi. Přitom před 16 lety šlo o pouhý jeden den, den narození Karla Hynka Máchy, které si každoročně připomínáme 16. listopadu. V rámci festivalu Dne poezie si desítky regionálních aktérů z řad škol, knihoven, literárních spolků, klubů, divadel, muzeí i jednotlivců pro Vás připravují literární večery, výstavy, divadelní představení a jiné zajímavé akce.

Koordinátorem festivalu a zároveň pořadatelem řady zajímavých akcí je Společnost poezie. Díky spolupráci koordinátora festivalu s významnými zahraničními organizacemi se můžete během festivalu setkat s celou řadou významných českých i zahraničních básníků a kulturních osobností. 

Více informací o festivalu naleznete zde

---
Zdroj fotografie: Noc literatury, Filip Hlaváč

 

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

23.11.2014 17:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala