Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.9.2013 - 25.9.2013

MODE.CZ

Úspěšná pařížská výstava s názvem MODE.CZ - Česká kolekce v černé komoře.

Tento unikátní projekt opět představí českou návrhářskou elitu očima francouzských fotografů ze spolku Collectif 5.6. Své modely budou prezentovat mj. Miroslav Sabo, Markéta Kopecká, Jana Rollová, Mirka Talavašková a účast přislíbil i Ateliér módní tvorby VSUP a jeho studenti. Výstavu pořádá České centrum Praha ve spolupráci s asociací Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii (ČSMPF).

Přesto, že se česká veřejnost o pařížskou expozici aktivně zajímala, zdejšímu publiku dosud chyběla ta nejdůležitější věc: vidět výstavu na vlastní oči. Její přesunutí do prostor Českého centra v Praze tak umožní představit MODE.CZ i české veřejnosti,“ vysvětluje Klára Knotová, kurátorka expozice. Dohromady tak bude vystaveno na třicet analogových fotografií a výběr modelů začínajících i renomovaných českých návrhářů. K vidění bude taktéž krátkometrážní snímek ze zákulisí francouzské expozice, natočený nezávislou dokumentaristkou Morgane Terres.

Pařížský spolek fotografů Collectif 5.6 se specializuje na tradiční černobílou fotografii, a vymezuje se tak proti současným digitálním trendům. MODE.CZ byl první společný projekt s českými návrháři a v pořadí již devátá výstava kolektivu v Paříži. Nyní mají příležitost se poprvé představit i zahraničnímu publiku, a to právě v rámci pražské MODE.CZ.

Výstava MODE.CZ České kolekce v černé komoře je první takto významnou událostí pro asociaci Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii. Tato organizace se sídlem v Paříži si klade za cíl být informační platformou pro mladé Čechy ve Francii, a především rozvíjet společenské a kulturní styky mezi oběma zeměmi. 

 

Více informací : www.facebook.com/modecz ;  www.csmpf.com ; www.collectifcinqsix.com

 

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

Od: 6.9.2013
Do: 25.9.2013

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala