Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.5.2013 - 24.5.2013 0:00

PHOTO ESPAŃA 2013

Prestižní španělský festival představí v Praze kolekci fotografií Yaakova Israela The Quest for the Man on the White Donkey.

 

České centrum Madrid začalo s prestižním španělským festivalem navazovat intenzívní kontakty už v roce 2009. Nejprve společným projektem výstavy Jindřicha Štýrského v Círculo de Bellas Artes v Madridu v roce 2009, později byl každoročně do poroty festivalu díku Českému centru pozván významný český kurátor fotografických sbírek či festivalu (v posledních dvou letech ředitelka Czech Press Photo Daniela Mrázková a Vladimír Birgus). Přišlo i ocenění pro českého fotografa Jana Cágu, který v roce 2011 zvítězil s projektem „Plavci s handicapem“ v humanitární kategorii festivalu Ojo de Pez. V následujícím roce se jeho výstava prezentovala ve spolupráci Photo Espana a Českého centra ve FNAC Callao v Madridu.  Úspěšný dialog mezi českou a španělskou současnou fotografickou tvorbou byl navázán...

Prezentace Photo Espana v Praze je příležitostí pro české odborné (nejen) publikum nahlédnout do dramaturgie a koncepce festivalu, který během své patnáctileté existence představil 900 výstav v hlavních španělských galeriích a muzeích a každoročně během jeho konání v červnu přiláká k tématu fotografie více než 700 000 návštěvníků. Letošní červen bude patřit znovu i české fotografii a poprvé se ve Španělsku představí prostřednictvím Českého centra Madrid fotografické akty klasika české fotografie Františka Drtikola.

 

Pro premiéru v České republice vybralo vedení festivalu kolekci fotografií známého israelského fotografa Yaakova Israela s názvem The Quest for the Man on the White Donkey.

 

PHOTO ESPAŃA 2013

XVI Festival Internacional de Fotografía y Artes Visuales

Madrid  5. června – 28. července

www.phe.es

 

 

 

 

 

 

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

Od: 2.5.2013
Do: 24.5.2013 0:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala