Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.6.2014 - 14.8.2014

STARTED 2014 / Residents of STARTPOINT

Výstava představující výsledky rezidenčního programu evropské ceny pro diplomanty uměleckých škol STARTPOINT, který hostí všechny oceněné umělce ročníku 2013.

Vystavující umělci: Matea Bakula (NL), Karen Kramer (USA), Jaakko Pallasvuo (FIN), Abigail Sidebotham (UK), Tereza Fišerová (CZ).

Kurátor: Pavel Vančát

Výstava vznikla ve spolupráci Českých center a  Nadace Arbor vitae.

---

StartPoint Prize

Během jedenácti let existence se z původně národní přehlídky diplomových prací stal rozsáhlý evropský projekt sledující nastupující umělecké talenty. I letos čtyři členové kurátorského týmu spolu s dalšími spolupracovníky zmapovali 34 uměleckých škol z 16 evropských zemí, na nichž vybrali ty nejzajímavější diplomové práce. Ty pak prošly dalším výběrem až k finální výstavě, představující 18 nejvýraznějších umělců. Všichni reprezentanti jednotlivých škol jsou prezentováni na webových stránkách projektu.

Nejde však jen o výstavu doprovázenou katalogem a webovými stránkami, ale stejně tak i o setkávání nadějných umělců a odborníků napříč zeměmi, tradicemi a žánry, které mohou jim i divákům přinést nové možnosti srovnání. Toto sbližování se snaží dále rozvíjet i residenční program „STARTED“ pro celkového vítěze a oceněné finalisty.

 

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

Od: 20.6.2014
Do: 14.8.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala