Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.6.2012 10:00 - 17:00

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / ŽIJEME LONDÝNEM!

Naše červnová výstavarná dílna je inspirovaná výstavou ŽIJEME LONDÝNEM & CZECH OPEN 2012.

Expozice představuje kulturní a společenské projekty Českého centra Londýn a Českého olympijského výboru před letošními Hrami XXX. olympiády. Vzájemné partnerství a unikátní propojení prezentující Českou republiku v Londýně přináší aktivity spojující umění, sport, vzdělávání a obchod v atraktivních programech pro širokou i odbornou veřejnost.

Kulturní sezónu Czech Open 2012 zastupují vybrané projekty. Patří mezi ně mezinárodní výstava Coal and Steel kurátorů Jaroslava Krampola a Jaroslava Kyšy, charitativní výtvarný mezinárodní projekt Disorient Express London – Prague, premiéra dětského animovaného filmu Namalujme olympiádu autorky Zuzany Jungmanové a fotografie Londýn a jeho lidé Jany Žantovské.

Prezentaci kampaně Českého olympijského výboru s názvem Žijeme Londýnem doplňuje ukázka interiéru Českého domu, který bude poprvé v historii otevřen fanouškům, a kolekce oblečení pro Český olympijský tým během OH 2012 od společnosti Alpine Pro. Výstavu doprovází jedinečná kolekce oficiálních olympijských plakátů od roku 1896 do současnosti.

Výstava vznikla ve spolupráci Českého olympijského výboru a Českého centra Londýn s podporou Hlavního města Prahy, Velvyslanectví ČR v Londýně, Czech-British Chamber of Commerce, České školy bez hranic v Londýně a dalších partnerů.

Vstupné na Kreativní hry s uměním je vždy zdarma. Příchod i odchod je pro všechny zájemce individuální, avšak pokud jde o školní skupiny, pak je důležitá včasná rezervace.

 

Partner Kreativních her s uměním je Galerie hlavního města Prahy (GHMP)

 

 

VÍCE INFORMACÍ:

Radka Labendz
České centrum Praha
T: 777 055 040
E: labendz@czech.cz
 
Mgr. Lucie Haškovcová
Galerie hlavního města Prahy
odborný pracovník pro lektorskou činnost GHMP
/výtvarný pedagog - ateliér GHMP/
E: lucie.haskovcova@ghmp.cz
M: 608 216 418

 

 

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

28.6.2012 10:00 - 17:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala