Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Tiskové zprávy

HANOCH PIVEN V PRAZE!

Zveme vás na výstavu významného izraelského výtvarníka Hanocha Pivena MAKING FACES, která bude v Českém centru Praha k vidění od 29. června do 3. září 2011. VSTUP ZDARMA.

České centrum Praha pořádá ve spolupráci s Velvyslanectvím Státu Izrael v Praze výstavu světově uznávaného izraelského výtvarníka Hanocha Pivena s názvem MAKING FACES. Hanoch Piven se proslavil zejména portréty známých osobností vytvořených z běžných předmětů. Součástí výstavy bude výtvarný koutek, kde si návštěvníci budou moci vytvořit vlastní díla. Výstava bude k vidění od 29. 6. do 3. 9. 2011. Vstup zdarma.

Pestré a vtipné ilustrace izraelského výtvarníka Hanocha Pivena se v posledních 20 letech objevily na obou stranách Atlantiku. Zdobily titulní stránky významných amerických časopisů a novin, jako jsou Time, Newsweek, Rolling Stone i mnoha evropských publikací od britských London Times po švýcarský Die WeltWoche.

Práce Hanocha Pivena je zastoupena ve stálých sbírkách Knihovny kongresu ve Washingtonu, kde v roce 2004 představil svou knihu What Presidents Are Made of  (Z čeho jsou prezidenti). Tato kniha získala několik významných ocenění a v roce 2004 byla v časopise Time Magazine zařazena na seznam 10 nejlepších knih pro děti. Hanoch Piven vydal v USA 6 dětských knih, nejnovější z nich je My Best Friend is as Sharp as a Pencil (Můj nejlepší kamarád je ostrý jako tužka), která vyšla v nakladatelství Random House v březnu 2010.

V Izraeli, kde se Hanoch Piven narodil, si získal popularitu díky dlouhodobé spolupráci s deníkem Haarec a díky vlastnímu televiznímu pořadu s názvem HOP TV.

Od roku 2003 cestuje Hanoch Piven po celém světě a pořádá výtvarné dílny, během nichž vyzývá děti i dospělé k výtvarným experimentům s předměty denní potřeby. Kromě toho, že si díky němu může každý jednoduše vytvořit vlastní umělecké dílo, byla jeho metoda adoptována mnoha učiteli, terapeuty a konzultanty jako prostředek k vyjádření psychických problému skrze hru a kreativitu. Metoda jeho tvorby je v mnoha mateřských školách v Izraeli používána v hodinách výtvarné výchovy.

DOPROVODNÝ PROGRAM:

29. 6. 2011, 10:00 a 17:00 / KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM: Dvě výtvarné dílny s Hanochem Pivenem připravené ve spolupráci s Galerií hlavního města Prahy.

VÍCE INFORMACÍ: 

Radka Labendz
České centrum Praha
T: 777 055 040
E: labendz@czech.cz