Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Tiskové zprávy

LITERATURA S DIALOGEM / MARTIN REINER

Ve čtvrtek 14. dubna od 18:30 se v literárním salonu Zdenka Pavelky setkáme s Martinem Reinerem. VSTUP ZDARMA.

Martin Reiner (dříve také Pluháček), básník, prozaik a nakladatel, se narodil 1. 8. 1964 v Brně, ale část svého dětství prožil v Janovicích nad Úhlavou. Šest let strávil na vojenských školách a osm měsíců ve vězení. Po návratu byl postupně referentem v taneční škole, prodavačem v antikvariátu, doručovatelem tisku, inspicientem v operetě, po listopadu 1989 spoluzakla­datelem a redaktorem politicko-kulturní revue Proglas, stipendistou ČLF, tiskovým mluvčím na MK ČR, šéfredaktorem nakladatelství Lidová demokracie-Petrov. Od podzimu 1992 do podzimu 2005 majitelem nakladatelství Petrov. Poté spisovatel na volné noze.

Vydal básnické sbírky Relata refero (1991), Poslední rok (1995), Decimy (1997), Tání chůze (1998), Staré a jiné časy (2002), Pohled z kavárny v Bath (2007), novelu Lázně (1998), výbor fejetonů Plachý milionář přichází (2008) a román Lucka, Maceška a já (2009). Byl zařazen do několika antologií české poezie. V edici Backwoods Broadsides Chaplet Series (Ellsworth, USA) vyšel výbor textů ze sbírky Staré a jiné časy pod názvem Where is the urn? (2005) a v edici Art Bureau (San Francisco, USA) výbor textů ze sbírky Pohled z kavárny v Bath pod názvem No Through Road (2007).

Více o Martinovi Reinerovi naleznete ZDE.

Zdenko Pavelka je publicista a editor, jenž glosuje současnou literaturu v Salonu Práva. Přispívá do Hostu a Tvaru, na stanici Vltava Českého rozhlasu druhým rokem připravuje v sobotním magazínu výběr z nových knih. Jako editor připravil k vydání monografii Vladislava Merhauta Grafik Vladimír Boudník a jako odpovědný redaktor se podílel na vydání prózy Emila Hakla Pravidla směšného chování, za kterou autor získal Cenu Josefa Škvoreckého. V roce 2010 vyšel v nakladatelství Millennium Publishing jeho knižní rozhovor se spisovatelkou Ivou Pekárkovou Přestřihnout kšandy.

České centrum Praha pořádá LITERATURU S DIALOGEM od ledna 2011. Jeho dosavadními hosty byli Tomáš Změškal, Kateřina Tučková a Radka Denemarková.

VÍCE INFORMACÍ:

Radka Labendz
České centrum Praha
M: 777 055 040
E: labendz@czech.cz