Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Tiskové zprávy

SALON LJUBY FUCHS / DOBROVOLNICTVÍ A INTEGRACE

Diskusní večer s občanským sdružením Máme otevřeno?, které do Českého centra ve čtvrtek 10. února na celý večer přestěhuje svoji kavárnu Vesmírna! Začátek v 18:30. VSTUP ZDARMA.

Zveme Vás na netradiční Salón Ljuby Fuchs – tentokrát na téma dobrovolnictví a integrace do společnosti. Diskuze se zúčastní dvě zástupkyně o.s. Máme otevřeno? Pavla Šturmová, která zde působí jako koordinátorka programu Dobrovolnické centrum – Akce Pontony a Naďa Růžková, která je koordinátorkou Pracovně-tréninkového programu v kavárně Vesmírna.

Vesmírna je nekuřácká kavárna, provozovaná občanským sdružením Máme otevřeno?. V kavárně probíhá pracovně tréninkový program pro lidi s mentálním postižením, kteří zde pracují jako barmani a číšníci. A všichni se 10. února na jeden večer do Českého centra Praha přemístí! Výtěžek z prodeje občerstvení během večera bude použit na další rozvoj kavárny a pracovně-tréninkového programu.

Hostem večera bude mladý beatboxer Míša Dudy.

Salon Ljuby Fuchs je součástí projektu Archa pomoci, který v Českém centru probíhá od 19. ledna do 26. února 2011. „Archa chce pod svojí střechou přivítat dospělé i dětské návštěvníky – ty, kteří museli ve svém životě bojovat se zdravotním hendikepem i ty, jejichž život se ubíral na první pohled snazší cestou…vysvětluje koncept Archy pomoci ředitelka Českého centra Praha Jolana Součková.

VÍCE INFORMACÍ:

Radka Labendz
České centrum Praha  
M: 777 055 040                                  
E: labendz@czech.cz                                     

---

Máme otevřeno?, o.s.
www.mameotevreno.cz
Kavárna Vesmírna
www.vesmirna.cz